Jak długie powinny być korepetycje?

Zanim zdecydujemy się na korepetycje tradycyjne czy korepetycje online, dużo z nas ma obawy. Nic w tym dziwnego. Zapewne kiedyś doświadczyłaś/eś długich i monotonnych zajęć. Być może trafiłeś w nieodpowiednie ręce. Zatem ile powinny trwać korepetycje? Jaki czas musimy na nie poświęcić, by pozostać aktywnym całe zajęcia?  Bo tak naprawdę od naszej aktywności, zależne są efekty, które chcemy osiągnąć.

Korepetytor online z matematyki

Korepetycje z przerwami – drogą do sukcesu

Zajęcia na jakie uczęszczamy nie powinny być za długie. Konieczne jest by podczas korepetycji, przeprowadzić krótką przerwę. Nikt nie jest w stanie pełnej aktywności wytrzymać na dłuższych zajęciach niż 60 minut. Dlatego tak ważna jest przerwa. Dzięki nim ujrzymy szybkie efekty zajęć. I dużo łatwiej przyswoimy przekazywaną nam wiedzę.

Indywidualny czas korepetycji

Ciężko jest określić ile dana osoba potrzebuje czasu by przyswoić omawiany temat? Dlatego istotne jest to, by korepetytor podszedł do każdej osoby indywidualnie. Jednej osobie wystarczy 60 minut korepetycji, a niektórzy tego czasu będą potrzebować więcej. Aby określić czas jaki potrzebujemy, musimy poznać tempo pracy ucznia. Zapoznać się z jakimi problemami w nauce uczeń się boryka. Wtedy dopiero jesteśmy w stanie ustalić jaki czas musimy przeznaczyć na korepetycje.

Więcej, nie koniecznie znaczy lepiej

Warto zwrócić uwagę, także na fakt ile uczeń w ciągu dnia spędza czasu na nauce. Należy do tego wliczyć zajęcia szkolne, pozalekcyjne i odrabianie zadań w domu. Po takim dniu ciężko wymagać, aby uczeń spędził kolejne 2 godziny na korepetycjach. Jeśli coś ćwiczymy długo, nie oznacza, że odniesiemy większy sukces. Istotą jest, aby ćwiczenia i zadania powtarzać krócej, ale częściej.

Zadbamy o to, aby korepetycje nie były za długie, ale efektywne. Z nami odniesiesz sukces. Sprawdź na centmat.pl i zapisz się już dziś.

2 thoughts on “Jak długie powinny być korepetycje?”

  1. Katarzyna Omelan

    Dzień dobry
    Jestem zainteresowana skorzystaniem z korepetycji indywidualnych z biologii rozszerzonej w roku szkolnym 2020/21 w rzeszowie u ucznia .
    Uczę się zaocznie w liceum ale biologie we własnym zakresie samodzielnie dlatego tez potrzebuje wsparcia by do matury sie w miarę mozliwosci dobrze przygotowac.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *